Pytania i odpowiedzi

Powiększenie ust

Dzień dobry :) Mam pytanie odnośnie powiększenia ust. Mam dość wąskie usta, chciałabym mieć 1ml. Czy jakbym podjęła decyzję, że będzie to tylko jednorazowe, bo różne są sytuacje w życiu (od niepodobania się do braku pieniędzy), to czy moje usta wrócą później do stanu jak przed zabiegiem? Nie będą obwisłe?
Dziękuję z góry za odpowiedzi :)

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Kwas hialuronowy pozostaje w ustach około roku. Potem wracają do stanu sprzed zabiegu a z wiekiem stają się coraz węższe co jest procesem naturalnym.

Mezoterapia

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kwasu hialuronowego a konkretniej mezoterapii - otóż, robiłam dwa razy zabieg kaniulą Skinboosters Light i HydromaMax i nie widziałam kompletnie żadnych efektów po dłuższym czasie, natomiast po dwóch zabiegach mezoterapii igłowej za pomocą klasycznych wielokrotnych wkłuć igłą efekty były rewelacyjne. Dlaczego tak się dzieje, że po dużo droższych zabiegach, gdzie kwas wprowadzany jest głębiej pod skórę za pomocą kaniuli nie mam żadnych efektów? Dlaczego płytkie wkłucia za pomocą igły przynoszą dużo lepsze rezultaty niż kaniula? Zaznaczam, że mam 30 lat.
Proszę o odpowiedź


Dziękuję serdecznie
Małgorzata

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Wszystko zależy od problemu z który mamy do rozwiązania. Jeśli jest to wiotkość skóry, czy tez odwodnienie to nakłuwanie jest znacznie skuteczniejsze. Jeśli chcemy nieznacznie podnieść owal twarzy czy zniwelować niewielkie zmarszczki to mezoterapia kaniulą jest znacznie lepsza.
Zawsze najważniejsza jest konsultacja i dostosowanie zabiegu do potrzeb skóry pacjenta.

Zabieg  kwasem hialuronowym a choroby autoimmunologiczne

Dzień dobry, czy osoba cierpiąca na choroby autoimmunologiczne (tj. Hashimoto, insulinooporność), która ma ustabilizowane poziomy hormonów bezwzględnie nie może przeprowadzić zabiegu wyrównania konturu ust i powiększenia wargi czerwonej kwasem hialuronowym?
Pozdrawiam

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Można oczywiście przeprowadzić taki zabieg ale jego trwałość będzie niewielka. Utrzyma się najwyżej do trzech miesięcy. Są inne preparaty które utrzymają się dłużej albo własny pacjenta tłuszcz, który utrzymuje się dużo dłużej i daje świetne efekty.

Lwia zmarszczka - czym najlepiej wypełnić?

Dzień dobry, mam pytanie czy tzw „lwią  zmarszczkę” można usunąć metodą lipofilingu ( wypełnienie własnym tłuszczem ), czy tylko botoxem, bądź kwasem hialuronowym ??
I jaka była by cena? I jak długo utrzymuje się efekt po wypełnieniu własnym tłuszczem jak się oczywiście da.

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Można to oczywiście zrobić własnym tłuszczem ale w połączeniu z toksyną botulinową, bo inaczej pracujące silnie mięśnie przesuną wstrzyknięty tłuszcz i efektu nie będzie. Cena zależy od rozległości zabiegu, a efekt utrzymuje się kilka lat.

Liposukcja podbródka

Chciałabym dowiedzieć się, w jaki sposób skutecznie pozbyć się podwójnego podbródka i tzw."chomików".
Mam 46 lat , ale skóra twarzy , w ogóle całego ciała ( lekarze oceniają mój wiek maksymalnie na 38 lat) jest jędrna i w dobrej kondycji . W młodości miałam tłusta cerę, teraz mieszaną.
Jedynie co mnie niepokoi to podwójny podbródek- niewielki i tzw. " chomiki". Nie mam nadwagi, ale chciałabym zgubić 5 kg.
Lekarz zaproponował mi modelowanie konturów żuchwy i odsysanie tłuszczu z podbródka metoda liposukcji ze znieczuleniem miejscowym. Ponoć to najskuteczniejszy i bezpieczny zabieg na mój problem.
Chciałabym potwierdzenia tej opinii. Czy twarz jest opuchnięta po zabiegu i jakie jest ryzyko wystąpienia powikłań ?
Jaki jest inny, równie skuteczny sposób, na mój problem?
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Wydaje mi się że przy niewielkim podbródku i chomikach wystarczy lipoliza iniekcyjna. Ja wykonuję takie iniekcje preparatem Celluform specjalnie dedykowanym do podbródka.
Po iniekcji mogą wystąpić nieduże siniaki i obrzęk, ale efekt jest bardzo dobry. Jest to zabieg znacznie mniej inwazyjny i znacznie tańszy. Ale co jest dla Pani najkorzystniejsze mogę dopiero stwierdzić po obejrzeniu twarzy. Zapraszam na konsultację.

Cienie pod oczami

Dzień dobry, moim problemem są ciemne fioletowawo czerwone cienie pod oczami i prześwitujące żyłki. Skóra pod oczami diametralnie różni się kolorem od tej na policzkach i daje efekt permanentnego przemęczenia niezależnie od ilości snu czy stylu życia. Czy przeprowadza Pani przeczep tkanki tłuszczowej pod okolice oczy i czy pozwoliłoby to zniwelować tak znaczną różnicę w kolorze? I czy udałoby się jednocześnie zniwelować pojawiające się w tej okolicy drobne zmarszczki?
Mam 26 lat. Dziękuję za odpowiedź.

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Taki kolor wokół oczu jest wynikiem prześwitywania naczyń krwionośnych przez cienka skórę powiek dolnych. Tak, przeprowadzałam takie zabiegi również u mężczyzn z bardzo dobrym efektem.
Zniknięcie zmarszczek to dodatkowy bonus tego zabiegu. Zapraszam na konsultację.

Wolumetria policzków

Zastanawiam się nad zabiegiem wolumetrii policzków. Byłam już na wstępnej konsultacji. Lekarz stwierdził, że ten sam efekt uzyskam zarówno za pomocą kwasu hialuronowego jak i preparatu Crystalys. Nie zależy mi na natychmiastowym efekcie jak to w przypadku kwasu, ale na trwałym i ładnym wyglądzie. Chciała bym poznać opinie innych specjalistów.

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Wszystko zależy od budowy twarzy wieku rodzaju skóry i jej nawilżenia.
W moim gabinecie traktuję indywidualnie każdego pacjenta i przedstawiam szczegółowy plan zabiegów rozłożony w czasie. Jest to taki indywidualny „Paszport Piękna” Pacjentka ma podany szczegółowy plan, podane ceny i może zaplanować sobie zarówno finansowo jak i pod względem czasowym swoje zabiegi, tak, aby osiągnąć zamierzony efekt .
Jednocześnie w dokumencie tym określam szczegółowo pielęgnację domową, tak aby skóra była do zabiegów przygotowana i zlecam konieczne badania dodatkowe.
Zawsze polecam wolumetrię twarzy osiągniętą przy pomocy własnego pacjenta tłuszczu, bo efekt jest świetny i z roku na rok coraz lepszy. Dodatkowo własnym tłuszczem można także poprawić jakość skóry na dłoniach podczas tego samego zabiegu.

Mezoterapia igłowa

Witam chciałam zapytać o koszt mezoterapii z użyciem kwasu hialuronowego i osocza :) Czy wykonuje Pani takie zabiegi ? Jak długo po wykonaniu widać jego ślady ?

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Niewielkie ślady widać przez ok 2 dni. Jeśli zdarzy się siniak(a może się zdarzyć zawsze ) to będzie widoczny około tygodnia. Najlepszy efekt zabiegu widać po około 10 dniach. Skóra jest sprężysta elastyczna i rozświetlona.
Cena tego zabiegu na twarz to 450 zł. Wykonuję takie zabiegi od 8 lat.

Wypełnianie własnym tłuszczem

Witam, chciałam się dowiedzieć czy wykonuje Pani powiększanie ust własnym tłuszczem? Jeśli tak to jaka jest cena? Pozdrawiam

Lekarka

ODPOWIEDŹ LEKARZA:

Tak wykonuję taki zabieg z bardzo dobrym rezultatem. Jeśli są to tylko usta ,to cena wynosi 1500 zł jeśli usta i policzki czyli pełny lifting twarzy to 2500 zł. Zapraszam na konsultację.

Wykonywane zabiegi

Wykonywane
zabiegi

Produkty personalizowane

Produkty
personalizowane

Pakiety lecznicze i regeneracyjne

Pakiety lecznicze
i regeneracyjne

Rady i zalecenia eksperta

Rady i zalecenia
eksperta

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.