Terapia łysienia

Terapia łysienia  u kobiet i mężczyzn

Od wielu lat w przypadkach łysienia androgenowego u kobiet i mężczyzn jak i łysienia plackowatego  stosuję terapię PRP GAUER SYSTEM, czyli  mezoterapię skoncentrowanym osoczem bogatopłytkowym posiadającym udowodnione własności regeneracyjne. Płytki krwi cyrkulują  stale w krwiobiegu. W ścianach naczyń ulegają szybkiej aktywacji podczas uszkodzenia, by aktywnie uczestniczyć w tworzeniu skrzepu.

osocze bogatopłytkowe

Prześledźmy proces gojenia  i naprawy tkanek na  przykładzie skaleczenia palca, co zna każdy z nas.  W wyniku przecięcia skóry najpierw następuje krwawienie, po kilku minutach krew krzepnie,i  jest to wynikiem gromadzenia się płytek w miejscu uszkodzenia i aktywacji kaskady krzepnięcia. Powstaje zwarta struktura złożona z połączonych trombiną płytek  tzw „strup,”, który z reguły jest bolesny. Bolesność powoduje, że oszczędzamy skaleczony palec, co także pomaga w odtworzeniu tkanek. Zgromadzone w obrębie „strupa” płytki krwi uwalniają ze swoich ziarnistości czynniki powodujące migrację do tego miejsca komórek likwidujących zapalenie i powodujące rozmnażanie komórek skóry i wytwarzanie nowego kolagenu , naprawianie uszkodzonych naczyń krwionośnych i wytworzenie nowych połączeń naczyniowych. Rezultat? Po kilku dniach sami nie wiemy w którym miejscu palec był skaleczony, bo miejsce to jest kompletnie niewidoczne. Wszystko zostało naprawione.

Podobny proces zachodzi w skórze głowy. Oprócz procesów naprawczych do cebulek włosowych dostarczone zostają substancje odżywcze zawarte w osoczu takie jak  witaminy, hormony, sole mineralne, aminokwasy. Substancje te nie zawsze  trafiają do cebulek włosowych bezpośrednio  z krwioobiegu, bo czasem są wykorzystane w  już gdzie indziej, albo skóra głowy nie jest wystarczająco gęsto  unaczyniona.

Jak wygląda taka terapia w moim gabinecie;

  • Na wizycie konsultacyjnej szczegółowo badam skórę głowy i włosy za pomocą mikroskopu.
  • Zlecam badania laboratoryjne i bakteriologiczne i ewentualnie mykologiczne (posiewy i ocena mikroskopowa).
  • Po analizie wyników ustalam z pacjentem terapię, oraz ilość i częstotliwość zabiegów.
  • Każdy kolejny zabieg zaczynam od badania mikroskopowego porównawczego.
  • Pobieram krew w celu wykonania PRP odpowiedniej gęstości.
  • Zabieg poprzedzam stymulacją laserową skóry głowy, potem wykonuję piling chemiczny skóry głowy
  • Następnie znieczulam skórę głowy. Zabieg  w moim gabinecie na pewno nie jest zabiegiem bolesnym.
  • Potem podaję do skóry głowy osocze PRP SYSTEM   razem z jonami wapnia i trombiną (aktywatorem) pobranym także z krwi pacjenta(nie stosuję sztucznych aktywatorów) oraz witaminami  i mikroelementami.
  • Kurację kończy ocena mikroskopowa włosów i skóry głowy.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.